WordPress Sohbet Teması

Ana Sayfa / WordPress Sohbet Teması

WordPress Sohbet Teması

ExCaLuBuR     08-07-19     Sohbet teması     WordPress Sohbet Teması     2196 Defa Okundu

WordPress kullanıcıları için sohbet sitelerine ücretsiz WordPress Sohbet Teması bulmak zor iş. İnternet siteleri üzerinde ki bir çok ücretsiz tema ya mobil uyumlu tema değil ( responsive theme ) yada artık çok fazla site ve kişi tarafından kullanılmakta. Size kendi sitelerimizden birinde kullandığımız sohbet temamızın kurulumu ve ayarlarını resimli şekilde anlatmaya çalışacağım. Umarım bizim kullandığımız sohbet teması sizlerin de işine yarayacaktır.

Ben sohbet odalarına bağlanmak için kullandığım sitem de ;

WordPress Lovestroy temasını elimden geldiğince editleyerek kullandım.

Sizler de hoşunuza gider ve ihtiyaç duyarsanız ücretsiz sohbet temamızı kullanabilirsiniz. Aynı zaman da Arkadaşlık Sitesi teması olarak da kullanılabilir.

SOHBET TEMASI

Kurulum ve ayarlar

DEMO SAYFASI = Tam halini görmek için tıklayınız.

Temanın görünümü

Wordpress sohbet teması
Ücretsiz Sohbet Teması

WordPress Sohbet temamızı ve gerekli içerik ayar dosyalarımızı aşağıdaki linkten indirmekle işe başlayalım ;

Mobil sohbet odaları için , mobil uyumlu sohbet teması ( responsive )

Bu iki sohbet teması dosyamızı indirdikten sonra öncelikle Cpanel ya da Ftp programı aracılığı ile hostumuz da Wp’nin kurulu olduğu alana giriyoruz.

Hostumuza giriş yaptıktan sonra wp-content klasörü içerisinde bulunan themes klasörüne giriş yaparak , indirmiş olduğumuz wp sohbet teması olan Lovestory temasını zip den çıkararak bu alana atıyoruz.

Şimdi wp-admin sayfasında ki eklentiler sekmesine geçiş yaparak üst bölümden yeni eklenti seçeneğini takip edip , karşınıza çıkan sağ taraftaki arama kutucuğuna Elementor Sayfa Yapıcı ismini yazıp ana sayfa oluşturucu sunu ekliyoruz ve etkinleştiriyoruz. Bu saye de sohbet teması ana sayfasını dilediğimiz gibi editleye bileceğimiz gibi benim yapmış olduğum ayarları da sorunsuz şekilde alabilirsiniz.

Wordpress Sohbet temasi ana sayfa yapıcı eklentisi
WordPress Sohbet temasi ana sayfa yapıcı eklentisi

Bu işlemden sonra , Wp Admin Panel’den Görünüm sekmesin’den lovestory isimli temayı aktifleştirebiliriz.

Daha sonra Araçlar menüsünden , İçe Aktar menüsünü seçip gelen sayfada en alttaki WordPress İçe aktarıcıyı çalıştır ( yüklü değilse yükle ) seçeneğinden indirmiş olduğumuz tema-içerik.zip dosyasının içerisindeki .xml dosyasını wordpress admin sayfasındaki araçlar sekmesini tıklayarak içe aktar sekmesini takip ederek dosyamızı içeri aktarıyoruz.

Sohbet teması demo içerik yüklemesi
Sohbet teması demo içerik yüklemesi

Hazır içeriği ve bol miktarda makalesi bulunan site sahipleri wordpress sohbet tema ve sitesinin yedeğini mutlaka alsın , ben bir iki siteye kurulum gerçekleştirdim hiç bir hata almadım tedbirinizi almanızı öneririm ..

Eksik kalan Türkçeleştirmeleri languages klasörü içindeki dil dosyasından ve framework klasöründeki config.php dosyasından düzenleyebilir ve tamamlaya bilirsiniz.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (6 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?