SSL Uyumlu Sohbet Applet

Ana Sayfa / SSL Uyumlu Sohbet Applet

SSL Uyumlu Sohbet Applet

ExCaLuBuR     29-10-19     Chat Sohbet     SSL Uyumlu Sohbet Applet     960 Defa Okundu

Merhabalar , bu yeni yazımızda sizlere SSL uyumlu sohbet applet tanıtımını yaparak , faydalarından bahsetmeye çalışacağız. Öncelikle SSL nedir ? ve ne işe yarar sorunun cevabını vermeye çalışalım..

SOHBET APLET DEMO

Sohbet alemi sitemizde kullandığımız SSL uyumlu sohbet applet görüntüleri

SSL uyumlu sohbet applet
SSL uyumlu sohbet applet
SSL uyumlu sohbet applet
Sohbet applet

SSL Nedir ?

  • Evet bu sorumu madde madde cevaplandırmaya çalışalım, SSL sertifikaları site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir üründür. SSL sertifikaları hiç bir zaman yazdığınız kodun veya web sitenizin güvenliğini sağlamaz.
  • SSL sertifikaları sundukları garantiye, destek hizmetine ve ek özelliklere göre farklılık arz etmektedirler. Temelde tüm sertifikaların sağladığı teknik kazanım aynıdır.
  • SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.
  • SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.
  • Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 40 bit ve 128, 256, 1024 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit’lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.
SSL Sohbet Applet
SSL Sohbet Applet

Sohbet Sitesi ve SSL

Bir çoğunuzun bildiği üzere Sohbet odaları , Chat odası , Mobil sohbet , Chat , Sohbet , IRC Sohbet , mIRC Sohbet , Cinsel sohbet, Etik sohbet , Kaliteli sohbet ve İslami sohbet gibi çeşitli anahtar kelimeler altında çalışmalar yapan ve , ücretsiz sohbet hizmeti sunan siteler mevcuttur.

Bu alan da muhabbet edenleri sanal alem de bir araya getirmek ve yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurmak hedefi ile çalışan sitelerin bir çoğunun ortak sorunu kullandıkları ücretsiz sohbet applet yüzünden sitelerine SSL sertifikası atayamaması dır.

Kullanılan ücretsiz ( free ) sohbet appletler ne yazık ki ssl sertifikasını desteklememektedir. Bu da sohbet sitelerinin google tarafından güvenilir site olma özelliği almasını engellemektedir. Bu sorun google sıralamanızda ki yerinizi bire bir olmasa da açıkça tarafımdan denenmiştir ki etkilemektedir.

SSL uyumlu sohbet applet kullanmayan siteler buna rağmen SSL sertifakasını sohbet siteleri için aktif ettiklerinde sohbet kullanıcılarının karşısına hangi tarayıcıyı kullanırsa kullansınlar beyaz bir sayfa çıkacak ve sohbet girişi sağlanamayacaktır. Kullanıcılar engellenen içerisi ne yazık ki tarayıcıdaki seçenekten her seferinde engel kaldırma işlemi ile kaldırmaya uğraşmayacaktır.

SSL Uyumlu sohbet applet fiyatları

Bu konuda size piyasada IRC Hosting / Shell hizmeti veren çok bilindik iki firma da çözüm odaklı applet piyasaya sunarak yardımcı olmaya ve kendi adlarına doğal olarak hakları olarak kazanç sağlama adına çalışma yapmıştır.

Ben size OFS bilişim in sohbet appletinden bahsedeceğim ki fiyat olarak uygun olan applet olduğu için .

Bu SSL Uyumlu Sohbet applet in fiyatı 350 TL olup , başlıca özelliği SSL desteği olmasıdır. Diğer özellikleri aşağı da listelenmiştir ;

✔️ HTTPS (SSL) Desteği
✔️ Port Güvenliği
✔️ Özel Aç / Kapat
✔️ Unreal / Services Komut Desteği
✔️ Hızlı Nick / Arama
✔️ Yetki Menü Sistemi ⭐
✔️ Radyo / Aç / Kapat
✔️ Ekran Temizle
✔️ Çevrim içi, Çevrim Dışı Özelliği ⭐
✔️ Yazı Tipi / Renkli Yazma Özelliği ⭐
✔️ Özel Notice Penceresi ⭐
✔️ Arkadaş Ekleme Özelliği / Sil / Ekle / Engelle / Notify Gelişmiş Halidir ⭐
✔️ Rumuz / Değiştir Özelliği
✔️ Şifre / Değiştir Özelliği
✔️ Nick Kayıt / Özelliği
✔️ Bildirimlerinizi / Takip Etme Özelliği
✔️ Gece Modu / Aç / Kapat Özelliği ⭐
✔️ Mobil Görünüm / Mobil Arayüz ⭐
✔️ Mobil İdent / Masaüstü İdent Özelliği ⭐
✔️ 7 / 24 Ticket Desteği ⭐
✔️ 12 Saat Aktif Santral Telefon Desteği ⭐
✔️ Hızlı Kurulum / Teslimat Jet Hızında
✔️ Uygun Fiyat Garantisi ⭐
✔️ Hızlı Sunucu Desteği ⭐
✔️ Müşteri Memnuniyeti ⭐
✔️ Fulname / Setname Özelliği ⭐

Sizler de SSL destekli sohbet appleti kullanmak istiyorsanız ve bunu karşılayacak ekonomiye sahip değilseniz yada sohbet siteniz var link vermeyi düşünüyorsanız Sohbet alemi IRC Network adresinden yaza yazımızın yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Radyo sitesi sahipleri sohbet ekletmek isterse sitelerine gine ücretsiz olarak yardımcı olabiliriz.

Sohbet Linki

IRC Hostingi bulunmayan sohbet siteleri , Radyo sitesi olup ta sohbet girişi sitesine ekletmek isteyen site sahipleri , Sohbet sitesi ile uğraşacak zamanı olmadığı için yada el birliği ile büyümek isteyen sunucu sahipleri ve site sahipleri , chat kanallarını , mobil sohbet odalarınızı , irc sohbet sitenizi , kendinize ait kanallarınızı açarak sunucu üzerinde gerekli yetkileri vererek , SSL uyumlu sohbet applet ‘imizi size göre ayarlayarak içerisinde kendi radyonuzu çalıştırarak yardımcı olmaya ve büyümeye hazırız.

Bu konuda detaylıca görüşmek isteyenler bana ulaşabilirler.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?