mIRC Script exe Programı

Ana Sayfa / mIRC Script exe Programı

mIRC Script exe Programı

ExCaLuBuR     03-11-19     mirc sohbet script     mIRC Script exe Programı     2069 Defa Okundu

Merhabalar , sizlere bu yazımız da Mirc Script ‘i exe yapma programı hakkında bilgi aktarmaya çalışacağız. Hazırlamış olduğunuz mIRC Scriptinizi .exe haline getirmek için gerekli olan programı bu yazımız da ücretsiz indirebilirsiniz.

Mirc Script Exe Programı İndir

Install Creator Kullanımı Resimli Anlatım

Sıfırdan bir kodlama ile hazırladığınız mirc sohbet scriptiniz var ise zaten işi biliyorsunuzdur ve exe yapmak sizin için sorun olmaz.

Dilerseniz daha önce yazmış olduğumuz mIRC Script isimli makalemize https://www.sohbetalemi.net/mirc bu adresten göz atabilir ve Sohbet alemi mIRC Script ‘i indirebilirsiniz.

Bir çok kişide script yazmak yerine script editlemeyi seçmektedir. Hali hazırda mevcut olan bir mirc script üzerinde eklemek yada eksiltmeler yaparak , menüsü , rengi , komut dizi gibi bölümleri kendine göre ayarlayarak değiştirmekte. Bu işlemden sonra ilk yapmak istediği şey ise mIRC Script klasorunu .exe formatına çevirerek mirc.exe halinde kullanıcılarına indirme linki olarak sunmaktır.

Geçelim Install Creator Resimli anlatımına ;

mIRC Script exe Programı
İnstall Creator Ayarları

İnstall Creator dosyasını indirip kurduktan sonra programı çalıştırdığınız da karşınıza ilk yukarıdaki resim de görmüş olduğunuz ekran gelecektir. Bu alanda ileri butonunu tıklayıp gelen yeni menüden mIRC Script klasörümüzü seçiyoruz.

mIRC Script exe Programı
Resimli mirc exe yapma anlatımı

Resimde anlatmış olduğum üzre, karşınıza gelen Browse sekmesini seçtiğinizde ikinci açılan küçük pencereden yapmış olduğunuz mIRC Script klasörünü seçiyorsunuz. Benim script klasörüm Sohbet Alemi olduğu için seçimi bu şekilde yapıyorum.

Not: Sizlere önerim mIRC Script klasörünüzü bilgisayarınızın c: dizinine atıp klasörü oradan göstermeniz.

mIRC Script exe yapmak resimli anlatım

mirc exe haline getirmek
mirc exe yapmak

Bu ekran geldiğinde ise MyProduct yazısı yerine mirc script adınızı yazıp ileri diyorsunuz..

Bu işlemden sonra karşınıza Default yazan bir ekran daha gelecek direk ileri deyip devam ediyoruz.

Bir sonraki görüntü de ise Small ve Full Screen seçeğini gelecektir. Bu alanda dilediğinizi seçebilirsiniz. Her ekran görüntüsünü atıp sizleri resimle boğmak istemediğim için , clik yaparak geçebileceğimiz resimleri atarak zaman kaybı yaşatmak istemiyorum. Üstte anlattığım iki işlemi direk next ( ileri ) diyerek geçebilirsiniz .

Ben burada Small seçeneğini seçip ilerliyorum ve bir sonraki ekran da karşımıza çıkan Left bitmap ve Top bitmap yazan alanları değiştirmeden direk ileri diyerek geçiyorum .

mIRC Kurulum Tanıtım Yazısı
mIRC Kurulum Tanıtım Yazısı

Yukarıda görmüş olduğunuz alana dilediğinizi yazabilirsiniz. Bu ekrandaki yazı mIRC Script hakkında kısa bir bilgi paylaşmak için kullanılabilir. Bu alana gerekli gördüğünüz yazıyı yazdık dan sonra karşınıza aynı ekrana benzer bir pencere daha gelecektir. Yeni gelen yazı yazılacak ekrana ise ;

mIRC Script Yüklemeyi Kabul etmek için  I agree şeçeneğini işaretleyip devam ediniz. 

Yukarı da görmüş olduğunuz cümle yada sizin tercihiniz olan bir cümleyi yazıktan sonra ileri butonunu tıklayınız.

mIRC Script Client Programını Exe Haline Getirmek

Yukarıda ki işlemi de yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranı hiç kurcalamadan direk ileri deyiniz. mIRC Scriptinizin nereye kurulması gerektiğini belirleyen alandır bilginiz yoksa bozmayın.

Mırc Kısayol seçenekleri
Mırc Kısayol seçenekleri

Evet bu anlatmış olduklarımı sırası ile yaptığınız takdir de karşınıza bu ekran gelecek arkadaşlar. Burada yapmamız gereken resimde gördüğünüz üzere 4 adet işlem var yukarıdan aşağıya sırası ile yazılı olarak da anlatayım sizlere ;

  1. Browse seçeneğine tıklayarak mirc script klasörünüz içinde ki mirc.exe dosyasını seçmek ;
  2. mIRC Scriptinizin adının nasıl görünmesini istiyorsanız onu yazmak ben Sohbet aLemi yazdım , zira kendi mIRC Script exe işlemimi Sohbetalemi.Net için gerçekleştirdim.
  3. Add Desktop Shortcut seçeğini işaretlemek ki buda kurulum yapan kişinin masa üstüne kısayol atmak için gerekli bir işlemdir.
  4. En alttaki seçenek de ise Browse yi tıklayıp mirc script klasörümüz içinde bulunan image / img benzeri bir dosya adını bulup oradan mIRC.ico dosyasını seçmek olacaktır.

Bu işlemleri yapıp ileri dedikten sonra çıkan ekranı bilmiyorsanız ellemeyiniz ve tekrar ileri deyiniz. 2 kez ileri dedikten sonra Uninstall program yazısını işaretleyip tekrar ileri deyiniz.

Uninstall Program yazan ekranı ileri deyip geçtikten sonra iki kez daha gelen ekranlara ileri ( Next ) deyiniz ve son butonuna tıklayıp işlemi bitirebilirsiniz.

mIRC Script
.exe dosyamıza isim veriyoruz

Buraya kadar herşey tamam ve adım adım uyguladınız ise yukarıda görmüş olduğunuz ekrandan uyguladığımız işlemlerin sonucu olarak mirc.exe dosyamıza erişebiliriz. Hepsi bu kadar artık mIRC Scriptiniz mirc.exe haline gelmiştir.

Lütfen okumaktan sıkılmadan sırası ile işlemleri gerçekleştiriniz. Bu bilgileri google de bulmanız mümkün olabilir olabildiğince basit anlatmaya çalıştım umarım işinize yarayacaktır. Programı bir kaç kez kullandığınız ekstra özellik ve detaylarını zaten çözeceksiniz.

Sohbet ve Chat sitesi sahiplerinin kullanıcıları için yaptıkları mIRC Script ler için gerekli bir programdır. Güle güle kullanınız.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?