Sohbet Kuralları

Ana Sayfa / Sohbet Kuralları

Sohbet Kuralları

Sohbet Kuralları chat odaları ve sohbet siteleri için vazgeçilmez temel taşlarının başındadır. Zira kuralı kaidesi olmayan toplu yaşam alanlarında bozulmalar meydana gelmektedir. Sanal sohbet ortamı olsa da belli başlı kuralları olması gerekmektedir.

Sohbet kuralları
Sohbet kuralları

Sizlere Sohbet aLemi Chat Odası Kurallarını aktarmak isteriz ;

Sohbet Kuralları

1-) Sunucu sahipleri ve Sunucu genel sorumlusu haricinde hiç bir yetkili diğer arkadaşının ,görev ve yetki alanına karışamaz , yanlış uygulama ve kişisel hareketler gördüğü takdir de Sunucu sahipleri ve Genel sunucu sorumlusuna durumu bildirecektir.

2-) Yetkililer arasında atışma , tartışma , laf sokma , üstünlük sağlama vb.. gibi durumlar duruma dahil olan iki tarafın da istisnasız yetkilerinin alınma sebebidir.

3-) Yetkilerinizi kişisel işleriniz ( ego , hava , kullanıcılara zorla yaptırım uygulama ) için kullanmaya kalktığınız da süreli ya da süresiz olarak yetkiniz den olursunuz.

Sohbet sitesi Kuralları

4-) Yetki alan arkadaşlarımız , tabi ki samimi ve kurallar dahilin de davrandığı sürece , bizlere ve diğer arkadaşlarına güvenirliğini kanıtladığı müddetçe her türlü sorunun da aldığı kararlar da ve yetki alanında yaptığı işlem ve uygulamalar da yönetim olarak yanında durulacaktır.

5-) Hiç bir yetkiliden maddi açıdan bir beklentimiz yoktur, açıkça yada ima yoluyla sizlerden maddi beklenti içine giren diğer yetkili ve kullanıcıları direk sunucu sahiplerine bildiriniz…

6-) Bu işleri maddi bir kazanç için yapmadığınızı buranın bir askeriye olmadığının bilincin de ve hobi amaçlı gönülden uğraştığınızın bilincindeyiz. Lakin kuralları olmayan topluluklar , uzun süreli ve sorunsuz bir yaşam sürdüremezler , bu kuralları lütfen uygulayınız..

Sohbet kuralları
Sohbet kuralları

Sohbet odası Kuralları

7-) Karşılıklı saygı ! ( İstisnasız süresiz uzaklaştırılma ve yetkiden çıkarılma sebebi )

😎 Yetkilerinizi kullanırken , Reklam ve Küfür saldırında çok yoğun saldırı altında iseniz , sunucudan attığınız kişi ve proxylere sebep yazmak zorunda değilsiniz , haricinde bir iki kişi sunucudan uzaklaştırıyor sanız kısaca sebep belirtmek zorundasınız örnek ; /zline nick REKLAM , /kline nick Küfür , /shun nick Tartısma vs vs ..

9-) Tipine, nickine, sırf konuşma tarzına kızdınız , içiniz ısınmadı diye adam atamazsınız.. Genel sohbet ortamını bozduğuna dair kesin emin olduğunuz kişilere gönül rahatlığı ile shun komutu ile süreli şekilde susturabilir belli bir müddet sonra kendisini uyarıp shun ‘u geri açabilirsiniz.

10-) Hiçbir yetkili Genel sohbet ve oyun kanalları içerisinde kişisel ve birebir tartışmalara , dahil olamaz, uygulamanız ve vermeniz gereken kararları doğru yaptığınıza emin olduktan sonra , uyguladığınız da bunun için size kullanıcıların hesap sormasına zemin ve fırsat vermeyin..

11-) Radyo sorumlusunun işine diğer yetkililer karışmayacaktır.. Genel Sohbet ve oyun kanalları Ownerlar tarafından yönetilecek , ownerin talebi haricinde hiç bir admin yetki eklemeyecektir.

12-) Sunucu üzerinde bir birini atmaya kalkan herhangi bir yetkili olursa ( beni yormayın nicklerinizi droplayın )

13-) Herhangi bir oper-admin şifresini ( x – y – z ) fark etmeksizin paylaşır sa ( gine beni yormayın )