Bilgi Paylaşım Platformu

Gönderen Konu: Progesteron Dengesizliği  (Okunma sayısı 112 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YaRen

  • Genel Moderatör
  • Tam Üye
  • *****
  • İleti: 178
  • Karma +1/-0
  • Cinsiyet: Bayan
Progesteron Dengesizliği
« : 07 Haziran 2019, 16:07:34 »
Dengeli progesteron ve östrojen düzeyleri başka şeylerin yanı sıra yumurtlama ve sağlıklı hamilelik için önemlidir.Progesteron dengesizliği
Dengeli progesteron ve östrojen düzeyleri başka şeylerin yanı sıra yumurtlama ve sağlıklı hamilelik için önemlidir. Progesteron düzeyleri günlük bazda değişiklik gösterdiğinden hormon dengesizliği eğer fark edilirse her zaman bir bizi sevimsiz yan etkiyle beraber görülür.

Progesteron dengesizliğinin çeşitli sebepleri vardır ama menopoz ve sonrasında yumurtalık hormon üretimi en yaygın sebeplerdir. Progesteron dengesizliği idrar kaçırma, meme hassasiyeti, yorgunluk, gece terlemeleri ve vajinal kuruluğa neden olabilir.

Tedavi
Progesteron dengesizliği tedavisi
Progesteron dengesizliğinin birçok rahatsız edici belirtisi vardır. Ama neyse ki birçok tedavi seçeneği de vardır.

Yaşam tarzı tedavileri

Progesteron dengesizliğinden mustarip kadınlar yaşam tarzı değişiklikleri yaparak işe başlamalılar. Düzenli, ortalama egzersizler ve dengeli beslenme vücudun sağlıklı kalmasına yardım eder. Sağlıklı bir vücutta hormon dengesini sağlamak daha kolaydır.

Doğal ve alternatif tedaviler

Reçeteli ilaçlardan daha az yan etkiye neden olan doğal ve alternatif tedaviler, vücuda yabancı kimyasallar sokmaktan kaçınan kadınlar için daha iyidir. Doğal ilaçların yanı sıra akupunktur gibi tedavilerin kadınlarda etkili olduğu bildirilmiştir.

İlaçlar ve hormon replasman tedavisi

İlaçlar ve hormon replasman tedavisi yalnızca son çare olarak kullanılmalı. Herhangi birinin uzun kullanımı kanser, kalp hastalığı ve inme gibi ciddi ve potansiyel açıdan ölümcül durumlara yol açabilir.
Hemensaglik
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2019, 17:09:30 Gönderen: ExCaLuBuR »
Ruhum hep hayLaz kaLacak,
Üzgünüm hayat ßen "ßüyümeyeceğim.. "