Bilgi Paylaşım Platformu

Gönderen Konu: Hayatın Vazgeçilmezi Burçlar  (Okunma sayısı 54 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ExCaLuBuR

  • Üretmeden , ELEŞTİRMEYİN!
  • Yönetici
  • Tam Üye
  • *****
  • İleti: 155
  • Karma +10/-0
  • Cinsiyet: Bay
  • Her " Firavun 'un bir MUSA 'sı " vardır!
    • Sohbet Forum
Hayatın Vazgeçilmezi Burçlar
« : 07 Haziran 2019, 15:18:51 »
Eğer sizde burçlar konusunda meraklı iseniz tam yerindesiniz. Kişilik analizlerinin vazgeçilmezi olan burçlar sayesinde karşınızda ki kişinin genel özelliklerini bilmeniz mümkün. Örneğin, aslan burçları benmerkezci olurken, balık burçları daha duygusaldır, akrep burçları ise genel kanıya göre kindar.

Burçlar sayesinde tam olarak karşınızdaki tanımasanız da karakter özellikleri hakkında bilgi sahibi olma fırsatımız olur. Ancak burçlar da genel olarak her daim doğru kişilik analizini vermeyebilir. On iki farklı burç olmasına rağmen on iki farklı kişilik yoktur. Bunu dışında burçlar gezegenlerin hareketlerine göre o gün içerisinde şanslı, duygusal ya da heyecanlı olabilirler. Eğer içinizde anlamsız bir burukluk var ise günlük burç yorumunuza bakmanızda fayda var. Buna ek olarak sevgili adayınızın burcu ile kendi burcunuzun uyumuna bakarak ortalama bir ilişki hesap etmeniz mümkün.

İlişki sırasında yaşayacağınız bir kaç şeyi bilmek daha sağlam adımlar almanızda fayda sağlayacaktır. Örneğin siz özgürlüğünüze çok düşkün; o ise anlamsız kıskançlık krizlerine girecek karakterde biriyse bu ilişkiyi tekrar bir gözden geçirmenizde fayda vardır.
Boğa Burcunun olumlu ve olumsuz genel özellikleri


Zodyak’ın 12 burcundan ikinci olan Boğa burcunun döngüsü her yılın 20 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında başlar. Yıldız haritanızda Boğa burcu gezegen yerleşimine sahip olsanız da olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Boğa burcunu ziyaret ederek bu burcun toprak enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, Boğa burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…Boğa burcu özellikleri (21 Nisan – 20 Mayıs)

Sembolü: Boğa
Elementi: Toprak
Niteliği: Sabit
Yönetici gezegeni: Venüs (güzelliğin ve aşkın gezegeni)
Renk: Yeşil, pembe
Gün: Cuma, Pazartesi
Uğurlu sayılar: 6, 4
Uğurlu taşları: Turkuaz taşı, Topaz taşı, Pembe Kuvars, Safir, Yeşim
Vücutta tekabül ettiği yer: Boyun, boğaz, çene
Olumlu özellikleri: Sabırlı, düzenli, yardımcı, romantik, özenli, adanmış
Olumsuz özellikleri: Fazla hoşgörülü, inatçı, tembel, fazla ihtiyatlı
En sevdiği şeyler: Fotoğraf, dağlar, güzel müzik, gurme yemek, yemek pişirmek, bahçecilik, romans, kaliteli giysiler,
Nefret ettiği şeyler: Acele ettirilmek, parayı israf etmek, kirli şeyler, oteller, ani değişiklikler, engeller, güvensizlik
Gizli tutkuları: Her şeyin en iyisine sahip olmak
Güçlü yanları: Güvenilir, sabırlı, pratik, adanmış, sorumluluk sahibi, stabil olmaları
Zayıf yanları: İnatçı, sahiplenici, tavizsiz olmaları

Boğa burcunun kişisel özellikleri

Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar. Boğa burcu dört sabit burçtan biridir; diğer dört sabit burç ise Aslan, Akrep ve Kova’dır. Bu burçlar her mevsimin ortasına denk gelir. Bunlar dengeleyici burçlardır; kendilerine bir amaç belirler ve sonra da inşa etmeye başlarlar. Öncü burçların öne attığı heyecanlı fikirleri alır, bunları somut bir şeye dönüştürürler.

Boğa burcu toprak elementi altında gruplanan üç burçtan biridir (diğerleri Başak ve Oğlak’tır). Zodyak döngüsündeki ilk toprak burcu olduğu için binayı oluşturan temel gibidir. Çoğu Boğa insanı dengeleyicidir, kendileri ve başkaları için güvenliği sağlamaya çalışırlar. Meseleleri ayakları yere basan, pratik ve gerçekçi bir bakış açısıyla görmeye meyillidirler. Boğa burcu için para kazanmak kolaydır ve yıllarca aynı proje üzerinde çalışabilirler.

Hantal ve inatçı bir burç olan Boğa burcu enerjisinin iki farklı hızı vardır: Ya çayırda otlayan bir öküz gibi gevşemiş bir haldedir ya da boğa güreşindeki bir boğa gibi coşkulu. Boğa burcu içsel bir enerji tasarrufu programına sahiptir. Eğer bir şey zaman ve kaynak yatırımına değerse sabırlı bir şekilde ona ulaşır. Yaptığı işi küçük aşamalara bölmeyi sever.

Her ne kadar inatçılıkları olumsuz yanları olsa da bu inatçılıkları bağlılık olarak da adlandırılabilir; her ne olursa olsun görevleri yerine getirme yetenekleri muazzamdır. Bu da onları harika çalışanlar yapan bir özelliktir. Ayrıca uzun süreli arkadaşlık ve sevgililik de Boğa burcunun özelliğidir.

Boğa burcunun yönetici gezegeni aşkın, cazibenin, güzelliğin, tatminin, yaratıcılığın ve kadirşinaslığın gezegeni olan Venüs’tür. Boğa burçları sadıktır ve ani değişiklikleri, eleştirileri sevmezler.İkizler Burcunun olumlu ve olumsuz genel özellikleri

Zodyak’ın 12 burcunun üçüncüsü olan İkizler burcunun döngüsü ilkbaharın sonlarında başlar, 21 Mayıs – 20 Haziran tarihleri arasına denk gelir. Yıldız haritanızda İkizler burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da pek çok gezegen yıl boyunca İkizler burcunun rüzgarlı enerjisini harekete geçirerek bu burçtan geçtiği için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, İkizler burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…İkizler burcu özellikleri (21 Nisan – 20 Mayıs) 


Sembolü: İkizler
Elementi: Hava
Niteliği: Değişken
Yönetici gezegeni: Merkür (iletişim ve haberleşmenin gezegeni)
Renk: Açık yeşil, sarı
Gün: Çarşamba
Uğurlu sayılar: 5, 7
Uğurlu taşları: Akuamarin, Akik, Topaz, Sitrin, Turmalin
Vücutta tekabül ettiği yer: Omuzlar, eller ve kollar
Olumlu özellikleri: Etkileyici, özgün, iş bilen, alımlı, akıllı, maceracı
Olumsuz özellikleri: Vesveseli, dengesiz, iki yüzlü, yargılayıcı, depresif
En sevdiği şeyler: Müzik, kitaplar, dergiler, sohbet etmek, kısa gezintiler
Nefret ettiği şeyler: Yalnız olmak, sınırlandırılmak, tekrar ve rutin, dar görüşlü insanlar, geleneksel moda, otorite figürleri, sessizlik
Gizli tutkuları: Tüm cevapları bulmak
Güçlü yanları: Kibar, sevecen, meraklı, uyumlu, yeni fikirleri çabucak öğrenebilir olmaları
Zayıf yanları: Gergin, tutarsız ve kararsız olmaları


İkizler burcunun kişisel özellikleri

Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar. İkizler burcu dört değişken burçtan biridir (diğerleri Başak, Yay ve Balık’tır). Değişken burçlar mevsimleri sona erdiren burçlardır ve her mevsimden dersler almışlardır. Her şeyin bir sonu olduğunu bilirler ve görevleri herkesin mevsim değişimine uyum sağlamasına yardımcı olmaktır. Diğer burçlardan daha bilgedirler. Diğer burçlara göre değişime daha kolay ayak uydurabilirler; pek çok duruma uyum sağlamak için bukalemun gibi renk değiştirirler. Ayrıca Zodyak’ın düzeltmenidirler: Kardinaller bir plan öne sürer, sabit burçlar planı eyleme döker, değişken burçlar ise eleştirel bir gözle son rötuşları yapar.

Zodyak’ta hava elementine sahip olan ilk burç İkizler olduğu için İkizler burcu, değişim ve iletişim rüzgârlarını başlatan ilk rüzgâr gibidir. İkizler burcu, büyük ve yaratıcı bir sinerji oluşturarak bir anda insanları iletişime geçirir. İkizler burcu gezegen döngüsündeyken hepimiz arkadaşlarımızla daha fazla zaman geçirmeye meyilli oluruz.

Enerjisi hızlı ve telaşlıdır. İkizler burcu iletişimi yönetir; esprili kelime oyunlarına, dinamik diyaloglara ilham verir. İkizler burcu geçişleri beyin fırtınaları ve sosyalleşme açısından harika bir dönemdir. Ayrıca bu burç, fikirlerin buluşmasından yanadır. İkizler burcu gezegen geçişi sırasında konuşma yetilerimiz gelişir; arkadaşlarımızla saatler boyunca o konudan bu konuya konuşurken bulabiliriz kendimizi. Öte yandan hayatın inişli çıkışlı yönünü temsil eder; ayak uydurmayı becerebilirseniz müthiş bir heyecan yaşamış olursunuz.

İkizlerin doğası çocuk masumiyetine sahiptir; kardeşliğe, birbirinden tamamen farklı kişiliklere sahip olan dostlar ve akrabalar arası sevgiye olan inançlarını temsil eder. Bu burcun insanlarının görevi farklılıkları birleştirmek ve canlarını kardeşleri ya da arkadaşları uğruna feda etmeye hazır hâle getirmektir.

Etkileyici ve zeki İkizler burcu, tek bir beden içinde iki farklı kişiliği temsil eder; hangisiyle karşı karşıya olacağınızı asla bilemezsiniz. Sosyal, dışa dönük ve eğlenceli olsalar da aniden ciddileşme ve huysuzlaşma eğilimindedirler. Son derece meraklıdırlar; her zaman yapmak istedikleri şeyler için yeterince vakitleri olmadığını düşünürler.
Diğer burçlar ve farklı özellikleri başka konularımızda bulabilirsiniz..
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2019, 03:33:14 Gönderen: ExCaLuBuR »